Koty do adopcji

Jeszcze więcej aktualnych informacji i zdjęć o kotach czekających na adopcję znajduje się na fanpage’u fundacji.

Oculia

NIEWIDOMA OCULIA szuka DOMU

Oculia to młoda kotka, która na dobre zasiedziała się w Kocińcu, a przecież jest w pełni zdrowa i gotowa do adopcji!

Koteczka ma niespełna dwa lata. Została znaleziona w ciężkim stanie, z tragicznymi zniszczeniami oczu spowodowanymi kocim katarem. Jedno oko natychmiast musiało zostać usunięte. Na drugie oczko całkowicie nie widzi. Jednak niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza jej w codziennym funkcjonowaniu. 

Zdjęcia zamieszczone poniżej, pokazują Oculię na najwyższych półkach kotostrady, bo wspina się z wdziękiem pantery.

Oculia jest zaszczepiona, wykastrowana, odrobaczona. Testy na choroby wirusowe ma ujemne.

Może zamieszkać sama jak i z innym kotem. Jest pełna energii, rozgadana, towarzyska, ale nie będzie się narzucała swoją obecnością, potrafi zająć się sama sobą. Kocha zabawy szeleścikami, wędkami i plastikowymi piłeczkami. Wzorcowo korzysta z kuwet i drapaków. Za jedzenie zrobi absolutnie wszystko, bo jest klasyczną kocią studnią bez dna.

szary kot
Szary kot

Lili

Bardzo, bardzo PILNIE potrzebujemy domu dla naszej byłej tymczaski – LILI. Kotka wróciła do nas po pół roku od adopcji z powodu przewlekłej i ciężkiej choroby opiekuna i niemożności zajęcia się kotką. Życie pisze różne scenariusze, nie na wszystkie mamy wpływ, nawet gdybyśmy bardzo chcieli… Teraz jednak dla LiLi skończył się pewien dobry, bezpieczny rozdział. Z własnego domu trafiła na powrót do Kocińca i jest to o tyle dramatyczne, że kotka ZAWSZE była zadeklarowaną jedynaczką. Gdy była młodsza jakoś tu funkcjonowała. Obecnie jest tak przerażona, że nie chce jeść, pić ani się załatwiać… Odgłosy i zapachy innych kotów SILNIE ją stresują.

Lili to roczna kotka – zadbana, dobrze odżywiona, wysterylizowana, zaszczepiona na wszystko. Jak to młody kot, wymaga sporo zabawy i kontaktu z opiekunem. Odnajdzie się w domu BEZ ZWIERZĄT, ze starszymi dziećmi. Przyszły opiekun otrzyma pełne wsparcie behawioralne z mojej strony.

Szukamy domu niewychodzącego, świadomego i zdecydowanego na adopcję JEDNEGO kota.

Poniżej opis z dotychczasowego domu:

„Lili jest pogodną, kontaktową kotką. Jest ciekawa świata i ludzi. To wulkan energii, uwielbia wszelkie zabawy,- wędki, piłeczki, skakanie, wyszukiwanie przysmaków. Lili lubi być głaskana, chętnie się przytula, barankuje. Oczywiście to ona decyduje o długości pieszczot, czasem trudno uchwycić ten moment. Kicia ma zdecydowany charakter, pazurkami i zębami manifestuje swoje niezadowolenie. Lila do tej pory nie miała kociego towarzystwa, w przypadku ludzkich gości stara się być w centrum uwagi. Kicia jest czysta, korzysta z kuwety, jest zaszczepiona, także przeciwko wściekliźnie. Lili je 3 razy dziennie. Uwielbia też różne smaczki, potrafi upomnieć się o nie. Kotka wychodzi chętnie na zabezpieczony balkon, przede wszystkim rano.”

bura kotka